![Με κρητικά τραγούδια και χορούς καλωσόρισαν τον Σεβ. Μητροπολίτη Ν. Ζηλανδίας και τα Ελληνόπουλα που ζουν εκεί στην Μητρόπολη μας – Ιερά Μητρόπολη Κυδωνίας & Αποκορώνου Με κρητικά τραγούδια και χορούς καλωσόρισαν τον Σεβ. Μητροπολίτη Ν. Ζηλανδίας και τα Ελληνόπουλα που ζουν εκεί στην Μητρόπολη μας – Ιερά Μητρόπολη Κυδωνίας & Αποκορώνου](https://www.imka.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG_9780-1-660x330.jpeg)
Με κρητικά τραγούδια και χορούς καλωσόρισαν τον Σεβ. Μητροπολίτη Ν. Ζηλανδίας και τα Ελληνόπουλα που ζουν εκεί στην Μητρόπολη μας – Ιερά Μητρόπολη Κυδωνίας & Αποκορώνου
![Στο 11ο Παγκρήτιο Φόρουμ Προώθησης Κρητικών Προϊόντων στα Κρητικά Ξενοδοχεία και τα Δίκτυα Διανομής (Super Market) συμμετείχε ο Δήμος Γόρτυνας | Kriti24.gr Στο 11ο Παγκρήτιο Φόρουμ Προώθησης Κρητικών Προϊόντων στα Κρητικά Ξενοδοχεία και τα Δίκτυα Διανομής (Super Market) συμμετείχε ο Δήμος Γόρτυνας | Kriti24.gr](https://www.kriti24.gr/wp-content/uploads/2023/03/FOROUM-1.jpg)
Στο 11ο Παγκρήτιο Φόρουμ Προώθησης Κρητικών Προϊόντων στα Κρητικά Ξενοδοχεία και τα Δίκτυα Διανομής (Super Market) συμμετείχε ο Δήμος Γόρτυνας | Kriti24.gr
![ΚΟΥΙΖ: Πόσο καλά γνωρίζεις την κρητική διάλεκτο; Μάντεψε τι σημαίνουν αυτές οι 20 λέξεις - Μικροπράγματα ΚΟΥΙΖ: Πόσο καλά γνωρίζεις την κρητική διάλεκτο; Μάντεψε τι σημαίνουν αυτές οι 20 λέξεις - Μικροπράγματα](https://mikropragmata-assets.lifo.gr/wp-content/uploads/2018/02/Screenshot_13-8.jpg)
ΚΟΥΙΖ: Πόσο καλά γνωρίζεις την κρητική διάλεκτο; Μάντεψε τι σημαίνουν αυτές οι 20 λέξεις - Μικροπράγματα
![Ποντιακά και Κρητικά κάλαντα έψαλαν στον Δήμαρχο Ζωγράφου οι Κρήτες και οι Πόντιοι της πόλης μας - Δήμος Ζωγράφου Ποντιακά και Κρητικά κάλαντα έψαλαν στον Δήμαρχο Ζωγράφου οι Κρήτες και οι Πόντιοι της πόλης μας - Δήμος Ζωγράφου](https://www.zografou.gov.gr/wp-content/uploads/2021/12/270718693_3254815624777969_8378629710591976719_n-1024x767.jpg)
Ποντιακά και Κρητικά κάλαντα έψαλαν στον Δήμαρχο Ζωγράφου οι Κρήτες και οι Πόντιοι της πόλης μας - Δήμος Ζωγράφου
![Ο χρήστης Simon Busuttil στο Twitter: "The thousands who thronged the streets of #Valletta yesterday had the #audacity of #hope. Yes, the people can take their country back. https://t.co/4Jbk2M2kWE" / Twitter Ο χρήστης Simon Busuttil στο Twitter: "The thousands who thronged the streets of #Valletta yesterday had the #audacity of #hope. Yes, the people can take their country back. https://t.co/4Jbk2M2kWE" / Twitter](https://pbs.twimg.com/media/C5GcAWrWEAAfPGT.jpg:large)